Sylwester Król

Gabinet ginekologiczny
Ul. Mieczysława Karłowicza 4, 62-800 Kalisz

Przychodnia Hipokrates
Ul. Wróblew 11, 98-235 Wróblew

pacjent@ginekologkrol.pl
Wyślij wiadomość

Położnictwo

Prowadzenie ciąży

Oferujemy kompleksowe prowadzenie ciąży w oparciu o najnowsze rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, jak również międzynarodowych towarzystw naukowych. Opieką otaczamy pacjentki w ciążach fizjologicznych oraz w ciążach powikłanych – obarczonych ryzykiem poronienia bądź przedwczesnego porodu. Położnictwo to nasza specjalność, lecz wspieramy również kobiety w okresie poporodowym.

W naszym gabinecie można wykonać wszystkie niezbędne badania na poszczególnych etapach ciąży. Przeprowadzamy badania ultrasonograficzne oraz kardiotokograficzne (KTG). Na miejscu wykonujemy także badania laboratoryjne oraz dodatkowe badania prenatalne (NIFTY PRO/PANORAMA/VERAGENE). Wyróżnia nas profesjonalizm, zaangażowanie, empatyczne indywidualne podejście oraz wysokiej jakości sprzęt USG. Nasi świetnie wykwalifikowani lekarze doskonale wiedzą jak świadczyć rzetelne położnictwo bazując nie tylko na nowoczesnym sprzęcie, ale także aktualnej wiedzy medycznej. Od wielu lat wspieramy kobiety z miasta Kalisz oraz Sieradz wykonując dokładną diagnostykę narządów rodnych czy też świadcząc profesjonalną opiekę w okresie oczekiwania przyjścia dziecka na świat.

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym warto mieć godnego zaufania położnika, by mieć świadomość poszczególnych procesów. Oddaj się w ręce specjalistów, by zapewnić sobie i dziecku maksymalne bezpieczeństwo. Dysponujemy doświadczonym personelem medycznym z zakresu położnictwa, co daje pewność wysokiej jakości wsparcia na każdym etapie ciąży. 

Prowadzenie ciąży - jak wygląda?

Ciąża jest niezwykłym stanem, który wiąże się z szeregiem emocji i pytań. Internet nie da na nie rzetelnej odpowiedzi, dlatego każda ciężarna powinna mieć przy sobie godnego zaufania specjalistę, który przeprowadzi ją przez cały okres i rzetelnie oraz wyczerpująco wszystko wyjaśni. Kiedy wybrać lekarza prowadzącego ciąże? Najlepiej w momencie, gdy ciężarna uświadomi sobie swój stan. W naszym gabinecie pracują najwyższej jakości specjaliści, dla których położnictwo i prowadzenie ciąży to nie tylko praca, ale prawdziwa pasja. Oto, jak wygląda prowadzenie ciąży:

 • Podczas pierwszej wizyty zakładana i wydawana jest karta ciąży, wykonywane są badania kontrolne, w czasie których lekarz ocenia stan pacjentki i płodu. Zlecane jest przeprowadzenie szeregu testów laboratoryjnych. Wszystkie niezbędne badania można wykonać w naszej placówce.
 • Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, zaleca się, by do 32 tygodnia, pacjentka odbywała wizytę kontrolną co 3-4tygodnie. W III trymestrze częstość wizyt ustala się indywidualnie, w zależności od potrzeb co 2-3tygodnie.

W czasie poszczególnych wizyt lekarz prowadzący zleca i wykonuje niezbędne badania, począwszy od USG, poprzez cytologię i badania z krwi.

Stawiamy na kompleksowe położnictwo przy wykorzystaniu wyłącznie wysokiej jakości sprzętu. Na bieżąco informujemy pacjentki o stanie ciąży i jesteśmy w stanie podjąć wczesne leczenie jeśli wyniki przeprowadzonych przez nas badań będą wskazywały na anomalie. Pozostajemy do dyspozycji kobiet w ciąży m.in. z Sieradza oraz Kalisza. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dokładnymi adresami naszych Gabinetów. 

Ciąża - zakres usług

Kompleksowe prowadzenie ciąży obejmuje:

 • prowadzenie ciąży fizjologicznej
 • konsultacje i prowadzenie ciąż powikłanych m.in. cukrzycą ciążową, cukrzycą przedciążową,
  nadciśnieniem tętniczym, hipotrofią płodu i wieloma innymi
 • prowadzenie ciąż mnogich
 • nadzór nad rozwojem płodu
 • ultrasonograficzne badania prenatalne
 • laboratoryjne badania prenatalne – ffDNA – NIFTY/VERAGENE/PANORAMA oraz test podwójny –
  PAPPa i beta-HCG

Korzystając z usług położniczych świadczonych przez nasz Gabinet ginekologiczny zlokalizowany w mieście Kalisz, zadbasz o swoje zdrowie w trakcie ciąży oraz upewnisz się, że Twój maluszek rozwija się prawidłowo. Zachęcamy do umówienia wizyty w dogodnym dla siebie terminie.

Scroll to Top